Математик, так само, як художник або поет, створює узори. І якщо ці узори стійкіші, то лише тому, що вони складені з ідей. (Р. Харді)

20170726

Факти про гроші

Поки людство не винайшло гроші, люди розраховувалися один з одним чим доведеться. В Бірмі монети замінюваласіль, в індіанських племенах Центральної Америки – какао-боби. Як «грошові одиниці» використовували також тютюн, зернові культури і сушену рибу.

Гроші не завжди були паперовими. В Стародавньому Китаї їх робили з шовку. Розуміючи, як швидко зношується папір, багато сучасних країн замінили звичайні банкноти полімерним пластиком. На пластикові гроші вже перейшли Таїланд, Австралія та Бразилія.

Найбільш ходова купюра в світі – 500 євро. Причому настільки, що її регулярно доводиться додруковувати.

До одного з найдорожчих американських коктейлів – «Рокфеллеру» – додається 100-доларова купюра. Саме з неї, згорнутої в трубочку, і потрібно куштувати цей напій. Перед тим, як дійти до клієнтів, всі банкноти обробляють ультрафіолетом. Адже, як показали дослідження, на одній банкноті можуть мешкати сотні тисяч мікробів.

Всім нам траплялися банкноти, стерті та порвані в місцях вигину. Це справжні «ветерани»: щоб довести папірець до такого стану, потрібно зігнути-розігнути його близько 4000 разів.

За підрахунками експертів, сьогодні по земній кулі «подорожують» близько 700 мільярдів американських доларів. Причому в самих Штатах знаходиться тільки половина цих грошей. Доларові купюри випереджають всі інші банкноти світу і не в дуже почесному рейтингу: їх найчастіше підробляють.

Монетка – один з найпростіших способів кинути жереб. Цей прийом використовують не тільки прості смертні, а й, наприклад, футбольні арбітри.

Найцінніша купюра, прийнята в англійській валюті, – папірець номіналом 1 000 000 фунтів стерлінгів. Правда, в руках її доводилося тримати одиницям: купюру використовують для взаємних розрахунків винятково банки.

Найпопулярніша назва банкноти – франк: крім французів, свою валюту називають так жителі ще 33 держав світу. На другому місці – долар, прийнятий в 27 країнах.

Що відбувається зі старими банкнотами після утилізації? В Німеччині, наприклад, грошима в прямому сенсі слова удобрюють землю.

Немає коментарів:

Дописати коментар